sobota, 4 lutego 2012

Dookoła biurka - Eco-teens at work

Miejsce do nauki - najczęściej biurko i okolica - jest naszym zdaniem bardzo ważne. Im ładniejsze i przyjaźniejsze tym bardziej inspirujące. Dziś przedstawimy parę propozycji jak może wyglądać miejsce do nauki dla naszych nastolatków, w pełni wykończone naturalnymi materiałami.


Powyżej: piękna kombinacja bieli i beżu. Beż uzyskujemy pozostawiając tynk gliniany in natura, lub malujemy farbą kazeinową z dodatkiem umbry jasnobrązowej (5-6%). Meble i futryny pokrywamy farbą olejną.  
W przykładzie poniżej zmieniamy umbrę jasnobrązową na umbrę czarnobrązową, którą również dodajemy do oleju utwardzającego do podłóg aby uzyskać wyrazisty, ciemny brąz. Meble, listwy, futryny jak powyżej. Poniżej: farba gliniana niebieska, meble schlifujemy i pokrywamy farbą olejną laserunkową z dodatkiem umbry czarnobrązowej, na podłogę kładziemy olejowosk również z dodatkiem tej samej umbry.


 Na zdjęciu poniżej podobnie jak na zdjęciu nr. 1Poniżej: piękną świeżą zieleń uzyskamy za pomocą farby glinianej zielonej lub pistacjowej, zależy od gustu.


źródło: home-designing.com

Jak widać zastąpienie chemii jest nieskomplikowane  i z pewnością nie droższe. Poza tym eksperymentowanie sprawia bardzo dużo przyjemności, ściany pomalowane farbami naturalnymi są bardziej wyraziste, przyjemnie pachną i za ich pomocą można się kreatywnie wyszaleć.

Pozdrawiamy serdecznie i nadal zapraszamy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz