środa, 7 września 2011

Pokój dzienny

In puncto "Kształtowanie powierzchni w pokoju dziennym" możemy kierować się wyłącznie estetyką - czyli wolnoć Tomku w swoim domku. Nie ma kontrargumentów typu: wilgoć, gwałtowne zmiany temperatury, zapachy kuchenne, pryskający tłuszcz z patelni. Summa summarum w pokoju dziennym panuje zazwyczaj klimat umiarkowany i dozwolone jest wszystko co oferuje obfita paleta farb i tynków naturalnych.

farby wapienne
farby kazeinowe
farby kazeinowe VEGA
farby gliniane
farba klejowa
tynki wapienne
tynki kazeinowe
szpachlówki
gładzie
środek wiążący pigmenty

wszystkie pigmentyWszystkie farby i tynki - oprócz farb glinianych - są naturalnie białe. Barwienie ich za pomocą pigmentów pozwala na opracowanie indywidualnej palety odcieni, której z pewnością nie można nigdzie kupić, jak i na wynalezienie własnego koloru mieszając różne pigmenty.

Chętnie pokażemy Wam różne możliwości upiększenia powierzchni za pomocą farb naturalnych jak i techniki wykonania. Na dzień dobry proponuję własną kreację jednej ściany.

Tynk gliniany, farba kazeinowa + pigment umbra zielonkawa, zasuszone płatki różnych kwiatów, środek wiążący pigmenty - w tym przypadku nie wiąże pigmentu, tylko przykleja płatki do powierzchni. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz