piątek, 3 lutego 2012

Happy in yellow:-)

Ciąg dalszy pomysłów i inspiracji na temat: Malowanie farbami naturalnymi krok po kroku.
Na podstawie przykładów pokażemy, jak łatwo jest zastąpić farby chemiczne i ile możliwości oferują farby naturalne, już nie wspominając faktu, że w świeżo pomalowanym pomieszczeniu można nawet spać.
Farby wapienne i kazeinowe wydzielają podczas schnięcia jedynie wodę.
Dziś w naszym blogu będzie jasno, ciepło, żółto i słonecznie.


ścianę malujemy farbą kazeinową vega plus 10% ochry złotej włoskiej, drewniana podłoga dostanie odpowiednią dawkę olejowosku. Wszystkie elementy drewniane jak n.p. listwy, drzwi, futryny ucieszą się bardziej z farby olejnej  niż z lakieru.

 Mocny kontrast między żółcią i szarością. Malujemy ścianę niezawodną farbą kazeinową lub wapienną z dodatkiem 2% czerni żelazowej. Tyci przedsionek powiększa się optycznie, jeśli jest jasny. Drzwi i boazerię malujemy farbą olejną. Kamień naturalny na podłodze ucieszy się z dawki zwykłego oleju do gruntowania. Nabierze głębi i wyrazistości. Sufit pokrywamy najzwyklejszą i tanią farbą klejową.


 Taką ciekawą kombinację kolorów uzyskamy w następujący sposób: sufit pokrywamy farbą klejową z dodatkiem 7% umbry czerwono-brązowej, ściana otrzyma farbę wapienną lub kazeinową .  Mieszamy pigment żółć spinelowa z środkiem wiążącym i nakładamy w 2-3 warstwach na pomalowaną ścianę. Na podłogę kładziemy olej utwardzający


 Small is beautyfull:-)) Jak widać na obrazku, ściany nie są idealnie białe. Do farby n. p. kazeinowej lub glinianej dodajemy 1% pomarańczu spinelowego. Na wszystkich elementach drewnianych można zastąpić lakier farbą olejną białą i żółtą. Na zdjęciach powyżej i poniżej używamy farby wapiennej białej jak i zapigmentowanej żółcią słoneczną spinelową (10% pigmentu), elementy drewniane pokrywamy farbą olejną , która jest dostępna w różnych kolorach.

życzymy słonecznych dni i do następnego razu.

(źródło zdjęć: home-designing.com )

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz