czwartek, 13 lutego 2014

Ozdobne tynki gliniane - Glinka z Palatynatu niemieckiego producenta CONLUTO

Mamy zaszczyt przejąć następny wspaniały produkt do naszego asortymentu i zarazem generalne przedstawicielstwo w Polsce niemieckiego producenta tynków glinianych CONLUTO.

Firma od ponad 20 lat zajmuje się produkcją powłok ściennych na bazie gliny. Asortyment składa się z tynków cegieł, płyt glinianych, systemów do renowacji zabytków jak i linii ozdobnej CONLINO w której skład wchodzą cienkowarstwowe ozdobne tzw glinki lub gładzie i farby gliniane. Już w sprzedaży tynk gliniany ozdobny "Glinka z Palatynatu" w kolorze śnieżnobiałym. Tynk można zapigmentować do 8% wszystkimi pigmentami z naszego asortymentu. W przyszłości będzie dostępny jako gotowa mieszanka w kolorach: naturalna biel, krem, cynamon, ochra, antracyt, pomarańcz, wino, zieleń. Wydajność: 25 kg wystarczy na 9 m2, grubość nakładu: max. 2 mm, możliwy nakład: zarówno maszynowy jak i ręczny.

GALERIA REALIZACJI:
Powyżej: Gładź gliniana antracytowa w łazience.

 Powyżej: biała gładź gliniana na wszystkich powierzchniach ściennych i suficie


Powyżej: Mieszanka gliny ubijanej z gładzią glinianą

Powyżej: Hotel w byłej latarni Dagebuell, tynki i gładzie glinianePowyżej: Posiadłość Stellshagen, zabarwiona gładź gliniana


Powyżej i poniżej: Gładź gliniana w kolorach Sahara i Wino


Powyżej: Gładź gliniana w kolorach Cynamon i Pomarańcz


3 komentarze:

 1. Tynki gliniane, brzmi ciekawie. Gładź gliniana antracytowa w łazience wygląda bardzo ciekawie. Szkoda, że nie ma zdjęć z bliska, bo pewnie te tynki, podobnie jak i inne, mają swoją specyficzną strukturę, która może być interesująca i oryginalna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam, mam pytanie, czy do sufitu kamienicy nada się tynk gliniany (tak znalazłem w linku pod moim nickiem)? Boję się tylko czy nie będzie przemakać od wilgoci.

  OdpowiedzUsuń
 3. witam serdecznie, przepraszam za spóźnienie. Gładź gliniana ma strukturę lekko chropowatą, można ją jednak również wygładzić zupełnie.
  Kosztowniak: A jest wilgoć w mieszkaniu?

  OdpowiedzUsuń