wtorek, 13 września 2011

Sypialnia, pokój dziecięcy

Chcąc nie chcąc spędzamy w sypialni bardzo dużo czasu. Centralnym roszczeniem powinno być konsekwentne zrezygnowanie z użytku szkodliwych materiałów. To samo odnosi się do pokojów dziecięcych. W sypialniach , które często nie są w tym samym stopniu ogrzewane, jak inne pomieszczenia, dochodzi problem osiadania się wilgoci w kątach i ewentualnego zagrzybienia. Powłoka powinna być jak najbardziej paroprzepuszczalna i pozbawiona chemii.

Wszystkie elementy drewniane w sypialniach i pokojach dziecięcych powinny być powleczone naturalnym olejem lub woskiem. Z lakierów wydzielających odór o wątpliwym składzie rezygnujemy.
Za to zostaniemy wynagrodzeni spokojnym snem, głębokim oddechem i pozbyciem się tej lub owej alergii u dzieci, dorosłych, psów, kotów, chomików itd.

Do sypialni nadają się wszelakie tynki i farby wapienne. Jeżeli mamy problem z nadmiarem wilgoci i ewentualnym zagrzybieniem, decydujemy się na tynk renowacyjny nokautujący pleśń.
Jesteśmy dumnymi posiadaczami solidnie i bezbłędnie zbudowanego domu/mieszkania, lub ścian powleczonych tynkiem glinianym, posługujemy się dowolnym tynkiem lub farbą z Domu z Natury.

dobór farb wewnątrz
dobór tynku wewnątrz
dobór oleju/wosku wewnątrzBrak komentarzy:

Prześlij komentarz