poniedziałek, 23 grudnia 2013

Jak upiększyć stare meble farbami naturalnymi

W dzisiejszym odcinku z  serii "tłumaczenia z chemii na farby naturalne" pokażemy jak można upiększyć meble naturalnymi farbami i naturalnymi olejami. Farby akrylowe na drewnie się nie sprawdzają, ponieważ po jakimś czasie zaczynają się łuszczyć. Jedynym sensownym środkiem do zabezpieczenia drewna jest olej i farba olejna.

 Powyżej perfekcyjny recycling: stare drewniane elementy powlekamy cienką warstwą 
oleju do gruntowania, po wyschnięciu zabezpieczamy woskiem pszczelim

 
Powyżej: wood furniture by David Stine, drewniane cudo szlifujemy i powlekamy 

 Powyżej: Prześliczne mebelki w stylu shabby chic, bardzo prosta realizacja. Starą powłokę należy zeszlifować. Malujemy farbą olejną laserunkową z dodatkiem farby olejnej kryjącej białej (nie malujemy wyłącznie kryjącą, ponieważ delikatnie widać słoje)

 Powyżej: Jak upiększyć stary kredens. Starą powłokę zeszlifować. Drewno na blacie i tylnej ściance powlec olejowoskiem pure solid. Białe elementy pokrywamy farbą olejną laserunkową z dodatkiem farby olejnej kryjącej białej. Nie używamy wyłącznie farby kryjącej aby nie zakryć struktury drewna.

 Powyżej: Komodę szlifujemy i pokrywamy farbą olejną. Mieszankę uzyskujemy dodając do białej farby olejnej trochę czarnej. Po wyschnięciu nakładamy cienką warstwę 
wosku pszczelego nieżółknącego i polerujemy na wysoki połysk. 

 Powyżej: Słoneczna żółć na antycznej komodzie. Komodę szlifujemy i malujemy 
farbą olejną kryjącą żółtą. Po wyschnięciu nakładamy cienką warstwę 
wosku pszczelego nieżółknącego i polerujemy na połysk.

 Powyżej: 4 kroki dzielą nas od takiej garderoby: szlifowanie, malowanie czarną farbą olejną kryjącą, nałożenie wosku pszczelego nieżółknącego i polerowanie na wysoki połysk.

 Powyżej: Do białej farby olejnej kryjącej dolewamy farby olejnej kryjącej ciemnoniebieskiej. Meble szlifujemy następnie malujemy bardzo niedokładnie farbą. 
Blaty pokrywamy olejowoskiem pure solid. Po wyschnięciu farby nakładamy na niebieskie części wosk pszczeli nieżółknący i polerujemy. Bardzo łatwe do zrealizowania.

 Powyżej: Do białej farby olejnej kryjącej dolewamy odrobinę zielonej farby olejnej kryjącej aby uzyskać taki delikatny kolor. Szafkę szlifujemy następnie malujemy bardzo niedokładnie biało-zieloną mieszanką zostawiając gdzie nie gdzie wolne miejsca. Po wyschnięciu nakładamy 

 Powyżej i poniżej: Fun Neotoi Face Furniture. Takie mebelki można zrobić samemu. Tu również używamy farby olejnej kryjącej w różnych kolorach jak i farby olejnej laserunkowej. Powierzchnie nie są pokryte na 100%, widać strukturę drewna. Aby powierzchnia była gładka używamy na zakończenie wosku pszczelego i polerujemy.

Wszystkie naturalne oleje i naturalne farby olejne są dostępne w naszym sklepie.
Informacja dla alergików:

Wszystkie informacje na temat naturalnych farb, tynków, olejów znajdują się na naszej stronie internetowej: www.dom-z-natury.pl

1 komentarz:

  1. bardzo fajny kredens kuchenny biały i szafka ta u samej góry coś nie spotykanego

    OdpowiedzUsuń